Azerbaycan’dan Evlenmek İsteyen Bayanlar

Azerbaycandan evlenmek isteyen bayanlar

Azerbaycan’dan evlenmek isteyen bayanlar arasında bulunan Dilara eş adaylarını arıyor.

Kardeş ülkeden kucak dolusu sevgilerimi ve selamlarımı ileterek başlamak istiyorum ilanıma. Benim adım Dilara 26 yaşında evlenmek isteyen Azeri bayanım. Ülkemin güzel başkenti Bakü’de yaşıyorum. Niyeti ciddi evlilik düşünen bir beyle tanışma niyetindeyim.

Öz güveni yüksek, kendine bakan, temizliğine, giyimine oldukça özen gösteren güzel bir bayanım. Zaten Azeri kadınları güzellikleri ile meşhurdur bilirsiniz arkadaşlar. Özel bir bankada çalışıyorum.

Azerbaycan’dan Evlenmek İsteyen Bayanlar

Arkadaşlar aile kurma düşüncesi ile buraya ilan açıyorum haberiniz olsun. Azerbaycan’dan evlenmek isteyen kadınlar için aile yapısı oldukça önemlidir. Karşımdaki insanın fiziksel yada dış görünüşünden ziyade karakterini ve kişiliğini daha çok önemserim. Ancak, eş adayımın kişisel bakımına ve hijyenine özen göstermesini isterim.

Müzik, sinema, kitap okuma ve seyahat etmek hobilerim arasında. Eşimle birlikte bu konuları paylaşmak ve beraber yeni şeyler öğrenmek istiyorum. Benim için en önemlisi, eşimin bana saygı göstermesi ve sadık olmasıdır. Dürüstlük, güvenilirlik, anlayış ve iletişim ilişkinin, evliliğin altın kuralıdır.

Evlilikte birbirimize destek olmak ve karşılıklı olarak güçlü bir bağ kurmak gerekir. Hayalimde hep eşimle beraber aktiviteler yapmak var. Yeni yerler keşfetmek, seyahat etme gibi. Bunları düşünmek, hayal etmek bile büyük keyif veriyor bana.

Hayat arkadaşımın benimle aynı değerleri paylaşması da çok önemli. Ne demek istiyorum: İnanç, saygı, dürüstlük, sadakat ve aile değerlerine önem veren biriyle birlikte olmak istiyorum. O yüzden ortak inanç ve kültürel benzerlikler olduğu için Türkiye’den biri ile evlenme düşüncesindeyim.

Azerbaycan Evlilik Sitesi

Çok yakın arkadaşım bu site üzerinden bir beyefendi ile tanıştı ve şuan nişanlılar. Azerbaycan evlilik platformu olarak burayı tercih etmeme sebep oldu. Umarım bende onun gibi düzgün karakterli beyefendi biri ile tanışabilirim. Zaten Türkiye’ye evli birçok arkadaşım var. Türk Azeri evliliği ülkemizde çok sık rastlanan bir durum bizim için.

Evlilik Adetlerimiz Nasıldır?

Bizim için evlilik adetleri oldukça önemlidir. İlk adım olarak kız isteme merasimi gerçekleştirilir. Bu merasimde gelin adayının ailesi, damat adayını ağırlar ve nişan yapılır. Nişan sonrasında düğün hazırlıkları başlar. Düğün töreni, geleneksel kıyafetler ve danslarla renklendirilir.

Bakü’den Türkiye’ye gelin getirmek ve Azerbaycanlı bayanla evlenmek istiyorum diyen beylere sesleniyorum buradan gelin getirmek öyle kolay değil bilginiz olsun 🙂 Evet söyleyeceklerim bu kadar. Bundan sonrası sizde beyler. Mesajlarınızı tek tek okuyup geri dönüş yapacağım. Şimdilik hoşça kalın diyorum. Görüşmek üzere.

Mesaj Gönderin


[mashshare]

3 yorum

  1. yorumbanneri